czy powiększona źrenica wyrówna się z drugim okiem?

U mojego syna noworodek zauważyłam powiekszona źrenice lewego oka , nikt z nas w rodzinie nie miał czegoś takiego czy to jes5 groźne i czy to się wyrówna z prawa źrenice czy raczej już zostanie na stale?

Witam, żrenice powinny być równe, Nierówne żrenice najczęściej jeszcze o niesymetrycznej realcji na światło to bardzo niedobry objaw świadczący o chorobie w głowie.
Około 20 % procent osob ( o ile dane w tej chwili nie podają inaczej) ma żrenice nierówne i nie wiąże się to z chorobą.

Podsumowując należy się udać do neurologa dziecięcego i okulisty dziecięcego i to szybko.
U noworodka miesiąc czasu to jak u dorosłego lata - jeżeli chodzi o rozwój.
Pozdrawiam