Czy powiększone węzły chłonne mogą być efektem działania podświadomości?

Witam. Od pewnego czasu wydaje mi sie, ze mam zawal, raka, i inne wszystkie choroby. Kilka razy wzywalrm karetke, ktora przewozilam mnie do szpitala w ktorym lekarz nie stwierdzal nic niepokojacego a jedynie atak paniki. Teraz mam powiekszone wezly chlonne pod pachami i juz wmawiam sobie jakies nowotwory. Co mi jest? Czy powiekszone wezly chlonne moga byc efektem dzialania podswiadomosci jako ze nieustannie wmawiam sobie choroby? Pozdrawiam Marcin

Tak, mogą, gdyż może być to somatyczna reakcja na stres, wynikający z ciągłego szukania chorób. Polecam podjąć psychoterapię poznawczo-behawioralną, której efektem będzie zniwelowanie zaburzeń lękowych, z którymi z pewnością ma Pan do czynienia. Pozdrawiam