Czy powiększone węzły chłonne są powiązane z przebytą mononukleozą?

Witam, 6 lat temu przebyłem mononukleozę i od tamtego czasu mam powiększone węzły chłonne, badania krwi zawsze wychodziły w normie, jedynie MPV śr. obj. płytki krwi zaniżona-8.0 przy normie 8.8.Po chorobie nie miałem powiększonej śledziony ani innych organów poza węzłami chłonnymi głownie na szyi i pod pachami. Rok temu miałem też robione usg brzucha i rtg klatki piersiowej przy badaniach wojskowych, wszystko było w normie. Czy te powiększone węzły chłonne to normalne powikłanie po tej chorobie?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli utrzymują się tyle czasu to konieczna dalsza diagnostyka. Proszę udac się do lekarza rodzinnego