Powiększony węzeł chłonny - powiązane z pigułką antykoncepcyjną?

Od około 2 miesięcy mam powiększony węzeł chłonny pod pachą. Węzeł pod drugą pachą jest też lekko powiększony, jak i na szyi. Węzeł pod pachą wydaje się być znacząco mniejszy podczas miesiączki, czyli wtedy, gdy odstawiam na 7 dni pigułkę antykoncepcyjną. Czy to może mieć coś wspólnego z antykoncepcją? Lekarz wysłał mnie na badania krwi, rtg klatki piersiowej, które nic nie wykazały. W przyszłym tygodniu idę na usg. To wszystko zajmuje jednak bardzo dużo czasu, a wciąż nie wiadomo, co mi jest. Dziękuję.

Witam serdecznie!

Nie napisała Pani, czy pojawienie się powiększonego węzła, zbiegło się w czasie z rozpoczęciem antykoncepcji. Jeśli zażywa Pani antykoncepcję hormonalną już dłuższy czas, to nie wiązałabym tego raczej z powiększeniem węzłów. Różnica w wielkości węzła może wynikać ze zmiany spoistości tkanki piersi w czasie miesiączki. Oczywiście jak najbardziej powinno wykonać się USG piersi wraz z oceną dołów pachowych i węzłów chłonnych.

Pozdrawiam serdecznie