Czy powinna zażywać dwa opakowania tabletek antykoncepcyjnych bez przerwy?

Od 2 lat przyjmuje jednoskładnikowa tabletki antykoncepcyjne. 17 dnia zauważyłam, że pominęłam 1 tabl. (chyba 16). Zażyłam 2 tabletki jednocześnie. Dzień wcześniej odbyłam stosunek z zabezpieczeniem. Czy istnieje ryzyko ciąży? Czy powinnam nie robić teraz 7 dniowej przerwy pomiędzy opakowaniami? Po przyjęciu tych dwóch tabletek jednocześnie trochę pobolewa mnie brzuch

Lek. Tomasz Budlewski

Jakie dokładnie tabletki? Sadze ze nalezy wykonać badanie beta hcg i udac się do lekarza ginekologa