Czy powinnam brać dalej tabletki i jak zwykle po nich zrobić tygodniowy odstęp?

Nie wzięłam 3 tabletek z rzędu (ndz, pon i wt w drugim tygodniu), teraz w środę pojawiło się krwawienie. Powinnam brać dalej tabletki i jak zwykle po nich zrobić tygodniowy odstęp, czy postąpić inaczej?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani przyjąć jak najszybciej ostatnią pominiętą tabletkę plus nową tabletkę o stałej porze. Powinna Pani również stosować dodatkowe zabezpieczenie (np. w postaci prezerwatywy) przez 7 dni.