Czy powinnam dodatkowo się zabezpieczać?

Witam dwa lata temu przyjmowała pigułki antykoncepcyjne belara przerwała gdy zaczęliśmy starać się o dziecko teraz po skończeniu karmienia piersią wróciłam do tych pigulek po niewaz czułam się po nich rewelacyjnie. 3 kwietnia dostałam miesiączke i wzielam pierwszą pigułkę ale teraz jest 8 dzień cyklu nadal plamie czuje kłucie w jajnika jak zawsze na owulacja czy w takim przypadku pigułka jest nieskuteczna i dochodzi do owulacji. Czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać z mężem. Poprzednio brałam te pigułki rok czasu i nic takiego miejsca nie miało, tabletki żadnej nie pominęłam zawsze biorę o 18 z zegarkiem w ręku

Lek. Tomasz Budlewski

a karmi Pani piersią? konieczna jest wizyta u ginekologa i ew dobranie odpowiednich tabletek lub dalsze postępowanie diagnostyczne.