Czy powinnam podjąć się operacji drugiego oka w wyniku zaćmy?

Witam! Miesiąc temu miałam operację zaćmy. Widziałam dużo lepiej, nawet czytam bez okularów, ale coś mi przeszkadzało, jakby zasłaniało oko od zewnętrznej strony. Byłam u okulisty, okazało się, że z okiem jest wszystko dobrze, a objaw powinien zniknąć w ciągu kolejnych dni. Rzeczywiście obecnie jest znacznie lepiej, ale zaniepokoiła mnie słaba ostrość widzenia z daleka. Okulista na ostatniej wizycie powiedział, że wszystko jest dobrze w oku, ale mam mały astygmatyzm i potrzebna będzie korekta szkłami, należy również zoperować drugie oko i powinno być lepiej bo teraz do oka zoperowanego wpada więcej światła, a do drugiego mniej i oczy nie mogą się właściwie zsynchronizować. Patrząc w oświetlone lustro wieczorem widzę, że w zoperowanym oku mam trochę większą źrenicę. Zapisałam się dzisiaj na operację drugiego oka na marzec 2019 r., ale już teraz nie wiem czy to dobrze skoro po tej pierwszej operacji tak naprawdę nie do końca jest tak, jak się spodziewałam. Chciałabym wiedzieć, czy te moje objawy są normalne i czy mogę spokojnie poddać się operacji drugiego oka. Bardzo proszę o pomoc. Moja zaćma wystąpiła po sterydach, które biorę z powodu tocznia układowego. Pozdrawiam

Witam.nie da się ocenić bez badania. Zaćma pewnie też jest w drugim.oku. wiek Pani jest młody a zaćma jest powiklaniem sterydoterapii. Pewniw tylnotorebkowa .Operacja i tak musi sie kiedyś odbyć. Musi sama Pani podjąć decyzję bo to Pani oko. Pozdrawiam serdecznie