Zaburzenia ostrości prawego oka

Mam problem z ostrością prawego oka w widzeniu z bliska i daleka oraz widoczny jest przesunięty cień właściwego obrazu oraz lekko zamglony.Lewe oko ok., mój wiek to 46 lat.Okulista po zakropieniu oczu w ciemni stwierdził że to zaćma podtorebkowa tylna.Pozostałe badania tz.dno oka oraz ciśnienie ok.Mam pytanie czy zabieg dla tego typu zaćmy jest typowy jak dla każdej innej oraz czy wskazane byłoby wykonanie dodatkowych badań.Mam już skierowanie do szpitala aby umówić się na zabieg.

Witam. Jest Pan bardzo młody jak na zacmę. Musi Pan mieć świadomość tego ze ruchomą akomodujacà soczewkę chce Pan wymienić na kawałek plastiku. Proszę jeszcze raz rozważyć czy ten zabieg na być tak szybko. Zaćma tylnotorebkowa wskazuje równie ze należy szukać choroby tego oka ponieważ jest poniekąd powiklanie innych chorób oka.pozdrawiam serdecznie