Czy powinnam się niepokoić tą bordową masą?

Dwa dni temu temu miałam usuwany korzeń górnej szóstki. Normalnie wytworzył się skrzep. Teraz widzę że jakby dodatkowa bordowa masa rozłożyła się na zębie obok i w ślinie jest trochę więcej krwii. Cały czas odczuwam typowy obrzęk i dyskomfort, nic nie boli. Czy mam się tą bordową masą niepokoić?

Nie ma powodu do niepokoju, prawdopodobnie doszło do niewielkiego naruszenia skrzepu. Proszę pamiętać, żeby w trakcie higieny jamy ustnej omijać zębodół i minimalizować ryzyko uszkodzenia skrzepu. To niezwykle istotne w procesie prawidłowego gojenia się rany.