Czy powinnam się zaszczepić?

Jestem w 28tc. Mam grupę krwi 0rh-, mąż ma grupę krwi Brh-. Od początku ciąży miałam zrobione dwa razy badania krwi na określenie grupy krwi, obok wyniku mam informacje: przeciwciał odpornosciowych do antygenow krwinek czerwonych nie wykryto. Mimo to, lekarka prowadząca ciążę kazała mi się zaszczepić. Szczepienie kosztuje u niej 400zl, powiedziała że raczej nie uda mi się ogarnąć szczepienia na NFZ do 31.10 bo de facto do wtedy mam czas. Co powinnam zrobić?

Lek. Michał Lenard

Badanie grupy krwi i brak obecności przeciwciał do antygenów krwinek czerwonych nie ma nic wspólnego ze szczepieniami ochronnymi. Nie wiem o jakie szczepienie chodzi, więc trudno mi się ustosunkować do Pani pytania. Sugeruję zadać pytanie jeszcze raz i zawrzeć w nim więcej szczegółów. Pozdrawiam!