Czy powinnam wcześniej umówić sie na wizytę, jeśli po rozpoczęciu leczenia złożonymi tabletkami antykoncepcyjnymi. Od 14 dni mam nadal krwawienia o takim samym stopniu nasilenia?

Zawsze miałam krwawienia intensywne trwające 7 dni. Kiedyś już przyjmowałam hormonalne środki antykoncepcyjne. Mam założoną wkładkę domaciczną. Mam migrenowe bóle głowy. Lekarz zalecił kurację hormonalną ze względu na ilość pęcherzyków w jajnikach i zwiększającą się ilość torbiele. Zawsze przy rozpoczynaniu terapii hormonalnej krwawienia ustawały po 4-5 dniach. Teraz krwawię od 14 dni . Krwawienie ma cały czas takie same nasilenie czyli słabsze niż kiedyś okres. Czy powinnam wcześniej udać się do lekarza, czy poczekać do planowanej wizyty za 3 miesiące?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W czasie brania pierwszego opakowania tabletek często dochodzi do delikatnego krwawienia, szczególnie jeśli mamy do czynienia z nowoczesnymi tabletkami zawierającymi niskie dawki hormonów lub jeśli pacjentka miała wcześniej zaburzenia hormonalne, co jest prawdopodobnie Pani udziałem. Myślę, że może Pani przeczekać kolejne 3-4 opakowania tabletek i jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, wtedy zgłosić się do swojego ginekologa, który może rozważyć zmianę tabletek na inne, bądź rozpocząć suplementowanie hormonów w inny sposób.

Pozdrawiam serdecznie!