Czy powinnam wykonać test ciążowy po stosunku w zabezpieczeniu dzień przed okresem?

Ostatnio pytałam co jeśli spóźni mi sie okres. Dostałam okres. Jest normalnie . Ale sex uprawiany byl dzień przed okresem.Z zabezbieczeniem. Więc ryzyko chyba małe. Czy musze wykonywać test?. Na wszelki wypadek? Czy raczej zbędne. I czekać do nastepnej miesiaczki czy wszystko ok.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Jeżeli oprócz zabezpieczonego stosunku nie zaistniały jakieś ryzykowne zachowania seksualne nie ma potrzeby wykonywania testu.