Czy mimo to, że mam okres, mam wykonać test ciążowy?

W ostatnich 8-msc miałam regularny okres co do dnia.Ale W tym msc spóźnił mi się aż 12dni.Często uprawiam sex bez zabezpieczenia z moim chłopakiem(nigdy do końca w środku) I już miałam wykonywać test ciążowy ale okres się pojawił. Jest b.obfity, a nigdy aż taki nie był( zawsze był normalny, niezbyt obfity) Co to może oznaczać.? Czy mimo to że mam okres, mam wykonać test ciążowy po skończonym okresie ? Proszę o poradę

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku współżycia bez zabezpieczenia istnieje ryzyko ciąży. Warto wykonać test po 14 dniach od ostatniego stosunku.