Czy powinnam zaprzestać stosowania Nuvaring?

Bardzo prosze o pomoc. 28 sierpnia rozpoczelam antykoncepcje hormonalna (Nuvaring), wczesniej uzywalam prezerwatyw. Zachecona "natychmiastowa skutecznoscia" obiecywana p[rzez producenta wspolzylam juz kilka razy z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia. Od kilku dni zauwazylam duze obnizenie nastroju, ktore sie poglebia. Dzis 6 wrzesnia, 9ty dzien stosowania, sytuacja jest nie do zniesienia. z natury mam wesole usposobienie a teraz ciagle chce mi sie plakac. Nie moge zmotywowac sie do pracy i wszystko widze w najczarniejszych barwach. Nie mam zadnych racjonalnych powodow do smutku. Zakladam, ze lepiej byloby sie "przemeczyc" do konca opkawania, ale mam bardzo wymagajaca prace i nie wywiazanie sie z projektow i terminow moze mnie duzo kosztowac. 1. Czy jezeli wyciagne Nuvaring dzisiaj to jakie jest ryzyko/jezeli jest zajcia w ciaze (ostatni stosunek byl w poniedzialek rano, dzis jest czw). 2. czy jest szansa ze moj nastroj sie poprawi, nie ukrywam ze jest to wygodna metoda antykoncepcyjna. Bardzo prosze o pomoc, nie chce zajsc w ciaze a nie moge juz zniesc tego stanu

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje kierować się zaleceniami lekarza ginekologa

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.