Krążek Nuvaring a ryzyko zajścia w ciążę

witam mam 22 lata stosuje krazek nuvaring juz od ponad 2 lat wszystko bylo wporzatku tylko ostatnim razem zapomnialam go wlozyc to znaczy mialam go wlozyc rano a wlozylam wieczorem tego samego nia spoznilam sie jakies 9m godzin i z mezem kochalismy sie 2 dni po zalozeniu krazka bez dodatkowego zabezpieczenia czy istnieje ryzyko ciazy? czy jakbym byla w ciazy pojawi sie miesiaczka jak wyjme krazek po uplywie 21 dni czy nie? kiedy powinnam zrobic test prosze o odpowiedz dziekuje pozdrawia Marzena

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Przede wszystkim proszę zatem wykonać test ciążowy, który powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku. Odpowiadając zaś na drugie Pani pytanie, jeśli będzie Pani w ciąży krwawienie z odstawienia nie powinno wystąpić.