Ryzyko ciąży po dotykaniu się

Jakie jest ryyzko? 6 dni od calkowitego odstawienia Microgynonu. Partener mogl miec znaczaca ilosc nasienia na palcu. potem dotknal moich nog przez rajstopy, oraz tyłka przez majtki i rajstopy. Potem (ok 10 min pozniej) dotknelam się tych miejsc a nastepnie wlozylam palca do pochwy, wystepowalo krwawienie. Jakie jest ryzyko ciazy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko ciąży jest niewielkie, choć nie można go wykluczyć. Jeśli krwawienie miesięczne nie pojawi się w spodziewanym terminie wskazane wykonanie testu ciążowego.