Czy powinnam zrobić testy genetyczne, jeżeli tato miał szpiczaka?

Tata zmarł na szpiczaka, czy powinnam zrobić testy genetyczne? Podobno osoby, których bliscy mieli raka, mają większe prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór, nie tylko ten, jaki miała bliska osoba, ale ogólnie są bardziej podatne na raka. Czy powinnam zrobić jakieś badania, by sprawdzić, czy nie odziedziczyłam choroby/skłonności do niej? A może są badania, które powinnam wykonywać regularnie? Czy powinnam być pod jakąś specjalną opieką lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Regularne badania kontrolne u lekarza rodzinnego , wskazana wizyta u lekarza genetyka medycznego