Czy torbiel w mózgu jest uwarunkowany genetycznie?

Czy torbiel w mózgu jest uwarunkowany genetycznie? Jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia u mnie tego raka, jeśli wykryto go u mojej mamy a ja wykazuje podobne symptomy tej choroby?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Torbiel nie musi być złośliwą zmianą nowotworową. Czy jest możliwość predyspozycji genetycznych zależy od rozpoznania. Jeśli jest to np. zmiana o charakterze zapalnym to nie ma związku z genetyką. Jeżeli potwierdzi się rozpoznanie nowotworu złośliwego to istnieje możliwość zwiększonego ryzyka zachorowania u Pana.