Wynik biopsji piersi i torbiel

Dostałam wynik biopsji ale mam wizytę za 3 miesiące i nie wiem co robić. Mam nieregularną torbiel w piersi. Po biopsji napisano, że to zmiana hypoehogenna 12mm, pobrano małą ilość żółtego klarownego płynu - komórki apokrynowe - cystis apocrinalis. Biorę tabletki antykoncepcyjne Novynette i nie wiem czy powinnam je odstawić przy takiej zmianie? Babcia zmarła na raka piersi. Dodam, ze gdy nie brałam tabletek rok temu nic nie było w piersiach. Czy tabletki mogą mi szkodzić i rozwinąć raka piersi?

Nie jest to zmiana nowotworowa. Ocena kosztu zdrowotnego związanego ze zwiększeniem ryzyka zachorowania na nowotwory (między innymi) a korzyścią antykoncepcji należy do Pani. Decyzja o kontynuowaniu spoczywa na pacjentce. lekarz może jedynie poinformować o zwiększonym ryzyku.