Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik biopsji piersi i torbiel

Dostałam wynik biopsji ale mam wizytę za 3 miesiące i nie wiem co robić. Mam nieregularną torbiel w piersi. Po biopsji napisano, że to zmiana hypoehogenna 12mm, pobrano małą ilość żółtego klarownego płynu - komórki apokrynowe - cystis apocrinalis. Biorę tabletki antykoncepcyjne Novynette i nie wiem czy powinnam je odstawić przy takiej zmianie? Babcia zmarła na raka piersi. Dodam, ze gdy nie brałam tabletek rok temu nic nie było w piersiach. Czy tabletki mogą mi szkodzić i rozwinąć raka piersi?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Wzrost ryzyka raka piersi w HTZ

Nie jest to zmiana nowotworowa. Ocena kosztu zdrowotnego związanego ze zwiększeniem ryzyka zachorowania na nowotwory (między innymi) a korzyścią antykoncepcji należy do Pani. Decyzja o kontynuowaniu spoczywa na pacjentce. lekarz może jedynie poinformować o zwiększonym ryzyku.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0

Konieczna wizyta u lekarza , który przepisuje Novynette!!! z.żurawski

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy