Interpretacja wyniku biopsji piersi u sześćdziesięciolatki
Witam! Zostałam skierowana na biopsję cienkoigłową. Zmiany w tej piersi mam od kilku lat (wykonywałam USG). Wynik biopsji jest następujący: mikroskopowo: komórki gruczołowe leżące w płatach i grupach, w pojedynczych cechy atypii, strzępki tkanki łącznej. Obraz może odpowiadać zmianie łagodnej z kręgu: Laesio fibrosa/Fibroadenoma. Proszę uprzejmie o wyjaśnienie co to oznacza? W mojej rodzinie nikt nie chorował na raka. Czy muszę to usuwać? Czy tylko obserwować?

KOBIETA, 65 LAT ponad rok temu
Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu
Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.
Witam serdecznie!
Wynik biopsji wskazuje na zmianę łagodną - o charakterze włóknistym lub gruczołowo-włóknistym (tzw. gruczolakowłókniak). To zmiany bardzo często występujące u kobiet w wieku rozrodczym.
Decyzja czy zmianę usuwać czy obserwować nie jest jednoznaczna. Jeżeli zmiana nie powiększa się, nie powoduje dolegliwości, ma do 4 cm średnicy oraz nie powoduje deformacji piersi, wtedy można guz nadal obserwować - wykonywać USG piersi co 6 miesięcy.
Wycięcie wykonuje się ze wskazań powyższych oraz na życzenie pacjentki.
Więcej informacji na temat gruczolakowłókniaków - na stronie: http://portal.abczdrowie.pl/czy-gruczolakowlokniaki-sa-grozne
Pozdrawiam