Czy poziom b-HCG może jeszcze wzrosnąć?

Dzień dobry. Miesiączka spóźnia się 11 dni. 20 października i 23 października beta hcg wskazuje wynik <2,30. Stosunek odbyty 3 października. Czy jest szansa, że ciąża jest na tyle wczesna, że wynik beta hcg jeszcze urośnie? Dodatkowe objawy to bóle podbrzusza, częstomocz, wzdęcia, zmeczenie
KOBIETA, 23 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na tym etapie badanie hormonu beta-HCG powinno być już wiarygodne. Oznacza to, że najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży i upływ czasu nie podniesie poziomu gonadotropiny kosmówkowej.

Badanie beta-HCG można wykonać już po 10-14 dniach od zbliżenia lub w terminie spodziewanej miesiączki. Dolegliwości, o których Pani wspomina, a więc bóle podbrzusza, częste oddawanie moczu, zmęczenie czy wzdęcia mogą pojawiać się z wielu różnych przyczyn, niekoniecznie ciąży.

Jeśli nadal nie dostała Pani okresu, to warto udać się do ginekologa.

Brak okresu i negatywny test ciążowy to częsty problem. Opisywaliśmy go w tekście znajdującym się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.