Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy preparaty na powiększenie penisa są skuteczne?

Dzień dobry, chciałabym zapytać o delikatny problem. Czy środki na powiększanie penisa takie jak np xtra size na prawdę działają i gwarantują permanentny efekt, czy jest to tylko chwyt marketingowy ? Mój chłopak jest wspaniałym facetem, ale jego penis nie jest taki jak bym chciała. Chciałabym, żeby penis był większy, bardziej twardy, bardziej... no taki trochę większy. Czy rzeczywiście środki na powiększenie penisa są skuteczne? A może środki na powiększenie penisa to jedna wielka ściema, a penisa nie można nimi powiększyć? Czy środki takie mogą mieć skutki uboczne? Czy mogą zagrażać zdrowiu? Czy można je przedawkować? Proszę o informację. Z góry dziękuję
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Z medycznego punktu widzenia nie istnieje żadna terapia farmakologiczna, której efektem miałoby być uzyskanie wydłużenia prącia. Gdyby takowe medykamenty istniały, to mężczyźni nieusatysfakcjonowani długością swojego członka, przyjmowaliby taką farmakoterapią i tzw. kompleks "małego członka" przestałby być rozpoznawaną przez nich trudnością.A sam koncern wypuszczający ów medykament stałby się pewnie farmaceutycznym gigantem. Warto więc z dystansem traktować wszelkie doniesienia o lekach czy suplementach, które rzekomo przyczyniają się do wydłużenia prącia. Takie preparaty są nieskuteczne, a ich oddziaływanie na wydłużenie członka są tylko i wyłącznie chwytem marketingowym.

0

Niestety to tylko reklama.
Nie można penisa, nosa ani uszu powiększyć w wieku dorosłym za pomocą takich preparatów.
Na Naszym Portalu jest więcej informacji na ten temat.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dzień dobry!

Nie, nie działają.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
Tomasz Nęcki
70 poziom zaufania

Dzień dobry,

wymiary penisa stanowią kompleks stosunkowo wielu mężczyzn. Warto jednak zwrócić uwagę na jeden aspekt – dostępne są statystyki dotyczące przeciętnej wielkości męskiego członka, które zapewne zaskakują wiele osób, ponieważ średnia długość ludzkiego penisa jest mniejsza niż zapewne wyobraża sobie wielu ludzi.

Pacjenci, którzy są przekonani o tym, że ich penis jest zbyt mały, mogą poszukiwać różnych sposobów, dzięki którym mogliby oni powiększyć wymiary swojego członka. Natknąć się można na opisy różnych urządzeń, których stosowanie miałoby wydłużyć penisa, pojawiają się również opisy różnych preparatów farmakologicznych, które skutkować by miały powiększeniem penisa. W rzeczywistości czy to specjalistyczne urządzenia do powiększania członka, czy też preparaty farmakologiczne mające skutkować takim efektem, nie pozwalają na osiągnięcie pożądanych efektów.

Wymienia się również zabiegowe metody powiększania członka. W tym celu można wstrzykiwać w obręb penisa np. różne wypełniacze medyczne, ale i wykonywane są zabiegi przeszczepiania własnej tkanki tłuszczowej pacjenta w obręb penisa. Takimi sposobami można osiągnąć pewne zmiany wielkości prącia, aczkolwiek dotyczą one raczej tylko jego grubości – mają one zasadniczo niewielki lub nawet żaden wpływ na długość członka. Dodatkowo efekty takich zabiegów raczej są przemijające i w celu ich utrzymania pacjent musiałby powtarzać co pewien czas dany zabieg.

Absolwent kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy