Czy problemy z wypróżnianiem u osoby w ciąży mogą wynikać z przyjmowania tabletek?

Witam,jestem w 14 tyg. ciąży,przyjmuje witaminy Omega Med Optima Forte w skład wchodzą:kwast DHA,kwas foliowy,D3,żelazo,jod. Mam ogromny problem z zaparciami,ostatnio w nocy bardzo mocno rozbolał mnie brzuch-oczywoście miałam ogromy problem z wypróżnieniem. Wizyte u ginekologa mam dopiero 18.12. Czy możliwe jest ze problem powstal od tabletek?moze powinnam przestac ich przyjmowac a zastąpic samym kwasem foliowym?z góry dziekuje za odp.

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej przyczyną jest sama ciaza, w której na skutek zmian hormonalnych dochodzi do spowolnienia metabolizmu. Podany przez panią skład preparatu jest dobry i w drugim i trzecie trymestrze ciąży taki suplement powinna pani przyjmować, sam kwas foliowy może nie wystarczyć.
Pozdrawiam