Czy przyjmować preparaty witaminowe lub suplementy z kwasami omega 3 w ciąży?

Witam,
jestem w 15 tygodniu ciąży i zastanawiam się czy powinnam zacząć przyjmować preparaty witaminowe lub suplementy z kwasami omega 3 jak np. pr**** dha.
Dziękuję

Witam serdecznie,

Kwasy tłuszczowe omega-3 odgrywają istotną rolę podczas ciąży. Są one ważne podczas rozwoju mózgu oraz siatkówki oka u płodu. Szczególnie są one ważne w trzecim trymestrze ciąży ponieważ wówczas następuje bardzo intensywny rozwój tych narządów. Ważnym źródłem kwasów omega-3 w diecie są tłuste ryby morskie . Jednak zazwyczaj w okresie ciąży należy dodatkowo suplementować te kwasy. Może Pani przyjmować preparaty witaminowe wzbogacone o DHA.

Pozdrawiam