Czy ProRelaxin wolno przyjmować w ciąży?

Czy ProRelaxin można przyjmować w trakcie ciąży?
KOBIETA, 34 LAT 2 miesiące temu

Dzieci palących matek

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Producent leku w ulotce informuje, że preparat nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dlatego suplementację środka ProRelaxin warto przełożyć na późniejszy czas. Warto również dodać, że każdy preparat, który chciałaby Pani włączyć do diety jako dodatkową suplementację należy skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.

Suplement diety Prorelaxin to sproszkowane szyszki chmielu, preparat ma działać kojąco na układ nerwowy, pomaga utrzymać dobry nastrój, a także poprawia wydajność umysłową oraz fizyczną. Podobny efekt można również uzyskać, wykorzystując naturalne sposoby, bezpieczne w ciąży. Polecamy masaże, aktywność fizyczną (np. pływanie lub stretching), aromaterapię (kilka kropel oleju lawendowego czy ze słodkiej pomarańczy wlać do kąpieli). Więcej pomysłów na poradzenie sobie ze stresem w ciąży może Pani znaleźć w poniższych artykułach:

https://parenting.pl/sposoby-na-stres-w-ciazy

https://parenting.pl/tabletki-uspokajajace-w-ciazy

Proszę również zerknąć na podobne pytanie, które zostało wcześniej zadane na naszym serwisie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-starajac-sie-o-dziecko-i-bedac-w-ciazy-moge-zazywac-jakies-leki-na-uspokojenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty