Czy ProRelaxin wolno przyjmować w ciąży?

Czy ProRelaxin można przyjmować w trakcie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Producent leku w ulotce informuje, że preparat nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dlatego suplementację środka ProRelaxin warto przełożyć na późniejszy czas. Warto również dodać, że każdy preparat, który chciałaby Pani włączyć do diety jako dodatkową suplementację należy skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.

Suplement diety Prorelaxin to sproszkowane szyszki chmielu, preparat ma działać kojąco na układ nerwowy, pomaga utrzymać dobry nastrój, a także poprawia wydajność umysłową oraz fizyczną. Podobny efekt można również uzyskać, wykorzystując naturalne sposoby, bezpieczne w ciąży. Polecamy masaże, aktywność fizyczną (np. pływanie lub stretching), aromaterapię (kilka kropel oleju lawendowego czy ze słodkiej pomarańczy wlać do kąpieli). Więcej pomysłów na poradzenie sobie ze stresem w ciąży może Pani znaleźć w poniższych artykułach:

https://parenting.pl/sposoby-na-stres-w-ciazy

https://parenting.pl/tabletki-uspokajajace-w-ciazy

Proszę również zerknąć na podobne pytanie, które zostało wcześniej zadane na naszym serwisie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-starajac-sie-o-dziecko-i-bedac-w-ciazy-moge-zazywac-jakies-leki-na-uspokojenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.