Czy przebyta białaczka (wyleczona) ma wpływ na ciążę?

19 maja na wizycie u mojego ginekologa okazało się, że serduszko dziecka przestało bić... był to początek 3. miesiąca... Czy białaczka może mieć na to wpływ? Boję się zajść w kolejną ciążę, chociaż bardzo pragniemy z mężem mieć dziecko. Pozdrawiam. Ewelina
ponad rok temu

Szanowna Pani, przykro mi z powodu straty dziecka... Przeprowadzono badania, na których podstawie stwierdzono, że u kobiet wyleczonych z białaczki rokowania co do przebiegu ciąży są podobne jak u innych, zdrowych kobiet. Proszę więc nie tracić nadziei i starać się nastawić jak najbardziej pozytywnie, a wszystko powinno być dobrze.