Nadwaga po poprzedniej ciąży a stan obecnej ciąży

mam nadwagę sporą bo o 20 kg i zaszłam w 2 ciąże byłam u lekarza okazało się że jestem w 7 tyg. ciąży ale nie widać serduszka i mam się zgłosić za 7 dni do szpitala na badania. i nie wiem jakie to będą badania. i czy dlatego że mam nadwagę to nie było widać na usg serduszka czy moge mieć nadzieje że serduszko zacznie być widać jeszcze

Dzień dobry,

Nadwaga, a w Twoim przypadku to już otyłość może negatywnie wpływać na przebieć ciąży.
Tkanka tłuszczowa produkuje wiele związków, w tym hormonów, które negatywne wpływają na zajście w ciąże oraz jej przebieg np. skracając czas ciąży.

Proszę być dobrej myśli. Przede wszystkim należy zgłosić się do dietetyka, który pokaże Pani jak należy się odżywiać w czasie ciąży, aby w Pani przypadku nie przytyć oraz dziecko rozwijało się prawidłowo.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek