Nadwaga a planowanie ciąży

Witam ja waże 110 kg. przy wzroście 176 cm. od pół roku wraz z mężem staramy sie o dzidzie i niestety narazie nic z tego nasze współżycie jest regularne i cykl tak samo ale to nie pomoga ... Dodam tylko że ja choruje na cukrzyce typu 1 insulinozależną i tarczyce na którą zażywam Euthyrox N25 wiec może z tym związana jest moja bezrdanośc Prosze o jakąś porade

Dzień dobry,

Przede wszystkim powinna Pani schudnąć - chociaż do 80-90 kg.
Tkanka tłuszczowa wydziela różnego rodzaju związki, które zmniejszają płodność oraz powodują zaburzenia hormonalne. Dlatego też Państwo mają problem.
Ponadto otyłość (która u Pani wstępuje), może także być przyczyną poronień.

Proszę zgłosić się do dobrze wykwalifikowanego dietetyka, który pomoże Pani uzyskać pożądaną wagę.