Czy trzeba stosować dietę przed planowaniem ciąży?

Wraz z żoną chcielibyśmy zacząć nie długo starania o dziecko. Mam pytanie czy dieta według ogólnych norm zdrowego żywienia i suplementacja: kwas foliowy wraz z innymi witaminami z grupy B, kwasy omega 3 oraz preparat zawierający selen, cynk, witaminę E, A i C to odpowiedni sposób na przygotowanie się do ciąży?? Na co jeszcze zwrócić uwagę??

Ważne w diecie wspomagającej płodność jest spożywanie tłustego nabiału, który ma na celu poprawienie wydzielania w odpowiednich proporcjach hormonów wpływających na płodność oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, które biorą udział w regulacji ciśnienia tętniczego, funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, nerek oraz – co dla przyszłych rodziców najważniejsze – narządów rozrodczych. Dobrym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych są morskie ryby, oleje roślinne i owoce awokado.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/