Jak naturalnie obniżyć poziom testosteronu u kobiety?

Witam, jak naturalnie obniżyć poziom testosteronu u kobiety? Mam 24 lata i staram sie o dziecko. Wynik robiony 4 dni temu to 65,4 gdzie norma labolatorium to 9,4- 56,0. Czy taki wynik może utrudnić zajście w ciążę? Nie chciałabym brać tabletek anty. Nie mam nadwagi, 54kg przy wzroscie 168. Pozdrawiam

Witam
Każde złe wyniki hormonalne mogą zaburzać zajście w ciążę. W sprawie wyników radzę skonsultować to z lekarzem ginekologiem, który na pewno nie będzie zapisywał tabletek antykoncepcyjnych skoro Pani chce zajść w ciążę. Tak jak otyłość może powodować problemy z zajściem w ciążę tak i niedobory tkanki tłuszczowej też mogą. Polecam wizytę u dietetyka z dobrym analizatorem składu ciała, który oceni Pani poziom tkanki tłuszczowej. Może być sytuacja, że waży Pani prawidłowo ale poziom tłuszczu jest za niski lub za wysoki. To tkanka tłuszczowa pozwala wytwarzać na prawidłowym poziomie hormony, dlatego należy się jej przyjrzeć.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu