Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego pomimo utrzymywania wagi nadal tyję?

Od ponad roku odchudzam się, -18 kg: ćwiczę, mam swoją dietę. Mam 173 cm i obecnie ważę 58 kg (ważyłam 53) Od maja nie mam okresu (lekkie plamienie). Od tego czasu przytyłam 5 kg. Z rana czuje kłucie w podbrzuszu, mam mocno wzdęty brzuch na dole, bolą mnie plecy, żołądek. Jak rano widzę, że mam wzdęty brzuch wage mam 2 kg do przodu. Potem to się w miarę „normuje”. Zdarza się, że gdy mam wzdęty brzuch to rano ważę więcej (sporo) niż wieczorem. Dalej mam dietę, a tyję. Dlaczego? Proszę o odpowiedź
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam
Należałoby zrobić szczegółowe badania krwi. Prawdopodobnie ma Pani jakieś niedobory skł. mineralnych. Dobrze byłoby sprawdzić Pani skład ciała analizatorem- nie wiemy jaki ma Pani poziom tkanki tłuszczowej, czy zbiera się Pani woda w organizmie? Z takimi szczegółowymi badaniami można ocenić co zrobić dalej.

Pozdrawiam
Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy