Czy przegroda nosowa zaburza oddychanie?

witam ,mam pytanie otóż mam według pani laryngolog z NFZ ,która sprawdziła w sposób dmuchania na metalowy element przeze mnie nosem krzywa przegroda nosowa i mam pytanie ,krzywa przegroda jeśli mało co oddycham nosem bardzo wpływa na wydolność w sporcie i zmęczenie podczas wysiłku i jakość snu ?,pytam ponieważ od pewnego czasu bardzo spadła mi wydolność stopniowo ale dużo tej wydolności straciłem i nie mam tyle tchu w sporcie co kiedyś,o śnie nie wspomnę ciężko się wyspać. Dziękuję z góry

Nie dmuchaj na metalowy element u pani dochtór tylko zoperuj sobie tą skrzywioną przegrodę nosa u dobrego laryngologa mężczyzny, chirurga głowy i szyi bo w Twoich pytaniach jest zawarta już odpowiedź na Twoje problemy. jesteś inteligentny.