Czy przepisane leki są wskazane do leczenia porażonej struny głosowej?

Dwa tygodnie po usunięciu tarczycy z powodu raka brodawkowatego byłam na konsultacji u laryngologa/audiologa. Diagnoza porażona lewa struna głosowa. Przepisane leki to witamina B1, Calcium pantothenicum, Reparil (wszystko 2 razy dziennie) i witamina E (raz dziennie, co drugi dzień). Lekarz dodał, ze nie wskazane jest leczenie witaminą B12 i prądami ze względu na rozpoznanie raka. Chciałabym podpytać czy wskazane leki są poprawne do leczenia tego schorzenia i jak duże są szanse na powrót sprawnosci struny.

Wiesz? w przypadku raka nie patrzymy na drobiazgi tylko ratujemy życie człowieka. Nerwy krtaniowe wsteczne odpowiedzialne za ruchomość strun głosowych przebiegają niestety w tylnej części tarczycy i czasami w trakcie operacji są podrażnione. To dobrze rokuje na powrót Twojej struny głosowej do normy. Leki są ok. Twój laryngolog jest profesjonalny. Ale możesz skonsultować się u prof Niemczyka w Wawie.