Czy przepuklinę da się wyciąć?

Witam mam na imie Artur Wiek 41 lat.Tydzien temu bylem na gastroskopi tj.14.10.2017.Wynki badania to:Przelyk w dolnym idc.zmieniony zapalenie.Duza przepuklina wslizgowarozworu przelykowegi przepony.Obfita ilosc soku zoladkowego,szeregowo zoladek zmieniony zwlaszcza antrum.W okolicyprzedodzwiernikowej kilka kompletnych nadzerek na wynioslosciach.Opuszka i dalsza czesc dwunastnicy Pytanie czy przepukline wyciac by nie doszlo do Raka zoladka.Biore narazie leki i robie zuelone stolce .Prosze pomoc

Przepuklina to nie jest coś co da się wyciąć. To rozszerzenie otworu w przeponie przez który przechodzi w normalnych warunkach tylko przełyk. Leczenie chirurgiczne przepukliny polega na zwężeniu tego otworu w ten sposób żeby żołądek nie przedostawał się do klatki piersiowej. W sytuacji jaką pan opisuje stosuje się środki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego w żołądku (inhibitory pompy protonowej). Takie postępowanie przynosi zwykle poprawę i powoduje ustąpienie zmian zapalnych w przełyku, a tym samym niebezpieczeństwo nowotworu. Można oczywiście skonsultować się z chirurgiem, który wypowie się czy leczenie zabiegowe jest potrzebne.