Czy przewlekła chrypka to skutek raka krtani?

Dzień dobry!moj tata od lipca ma przewlekłą chrypke,był u dwoch specjalistow laryngologow,stwierdzili zapalnie krtani,obrzeg na krtani,dali antybiotyk,jeden,drugi,ale pomoglo tylko na chwilę i nie do konca wyeliminowaly chrypke,tato nie pali,pije tylko sporadycznie,nigdy nie chorowal na zapalenie gornych drog oddechowych,teraz ma wrazenie jakby grudy w gardle,odchrzakuje przez to,choc ostatnio zaczelo mu sie odrywac,ale nadal chrypka sie utrzymuje,na ostatniej wizycie laryngolog umowil tate na pobranie wycinku do badania dlatego boję sie,ze to cos powazniejszego,czy to rak krtani?Z gory dziekuje za odpowiedz

Po to lekarz laryngolog umówił na wycinek aby dowiedzieć się czy to rak proszę nie wymagać od lekarzy udzielających informacji na forum aby wróżyli z fusów I napisali pani że to rak lub nie przecież takiej informacji nie da się udzielić pacjentowi po tak lakonicznym i krótkim opisie nie widząc i nigdy nie padające święta nie mając wyników badań dodatkowych a nawet wyniku badania stroboskopowego lub jego opisu Jeśli chce pani z większym prawdopodobieństwem uzyskać informację o stanie krtani Proszę udać się na badanie wideo laryngoskopowe lub wideo laryngostroboskopowe