Czy przewlekłe ropne zapalenie migdałków podniebiennych mogło się przyczynić do zespołu nefrytycznego?

Po 2 tygodniach po usunięciu migdałków podniebiennych białkomocz dobowy spadł z 2.5 g do 900 mg czy przewlekłe ropne zapalenie migdałków podniebiennych mogło się przyczynić do zespołu nefrytycznego oraz jakie jest rokowanie przy obecnym białkomoczu 900 mg czy białkomocz ten może całkowicie ulec remisji z upływem czasu i czy należy uważać to za ostre kłębuszkowe zapalenie nerek. Dziękuje i proszę o odpowiedz.

Za późno usunięte migdałki. Zmiany w nerkach nie cofną się już całkowicie. Należało usunąć migdałki kilkanaście lat temu. teraz należy odwiedzić lekarzy którzy to Pani odradzali i podziękować im za zniszczenie nerek!