Czy przewlekły stres występujący w moim dzieciństwie oraz zaborczy rodzice mogą mieć wpływ na występującą u mnie od około 10 roku życia nerwicę lękową?

Witam serdecznie. Czy przewlekły stres występujący w moim dzieciństwie oraz zaborczy rodzice mogę mieć wpływ na występującą u mnie od około 10 roku życia nerwice lękową? Dopiero po skończeniu pełnoletności umówiłem się na wizytę do psychiatry, bo dla moich rodziców nieuzasadniony lęk jest problemem zagospodarowania czasu przeze mnie. Lęk jest tak we mnie zakorzeniony, że nie pamiętam kiedy ostatni raz czułem się zrelaksowany,bezpieczny. Właśnie kończę szkołę, niedługo zacznę swoją pierwszą pracę i nie wyobrażam sobie tego z moim aspołecznym zachowaniem. Czy psychiatra pomoże?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję panu za kontakt.
Ucieszyło mnie, że poszukuje Pan dla siebie optymalnego poradzenia sobie z wyzwaniem.

Zaprezentowane przez Pana symptomy, są wskazaniem do osobistej konsultacji specjalistycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz podjęcia komplementarnego leczenia ((psychoterapia - (najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym)/farmakoterapia?)).

Serdeczności i tylko pomyślności Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605