Czy przewracanie oczami u 15-miesięcznego dziecka może oznaczać autyzm?

Witam Mój 15 miesięczny syn zachowuje się dziwnie odkąd zaczął się przemieszczać najpierw jak raczkowal a teraz jak już chodzi robi to samo czyli chodzi wzdłuż krawędzi stołu mebli hustawek na placu zabaw i ogólnie wszelakich krawędzi trzymając głowę na wprost Ale oczami patrzy na te mijane rzeczy czyli mocno w bok....taką ma zabawę robi to często...np bawi się czymś i po chwili idzie spacerować...w wieku 8 miesięcy intensywnie kręcił głową na boki i później trzymał ją na wprost i przewracal oczami jak teraz gdy chodzi trwało to trzy miesiące chodzenie trwa już 3 miesiące....czy to objawy autyzmu? proszę o jakieś wskazówki

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Proszę skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Być może potrzeba oceny neurologicznej i okulistycznej.
Pozdrawiam
AM
www. pracowniaterapeutyczna.eu