Czy przez cały okres leczenia po skręceniu nogi nie mogę na nią stawać?

Dzień dobry. Dwa tygodnie temu skręciłam nogę. W szpitalu chirurg powiedział że złamania nie ma jednak jest woreczek pęknięty. Noga była w szynie parę dni. Następnie inny chirurg kazał założyć ortezę i przyjść do kontroli za 3 tygodnie. Mam pytanie, czy przez ten cały okres mam nie stawac na tą nogę ? Opuchlizna nadal jest. Tak samo krwiak z boku. Chodzę o kulach póki co.

W ortezie może Pani stawać, ale oszczędzałabym kończynę przynajmniej 2 tygodnie po urazie. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.