Czy przez kilka dni brania Inofolicu mogłam zaszkodzić dziecku niewłaściwą dawką kwasu foliowego?

Witam. Jestem w 5 tygodniu ciąży (ostatnią miesiączkę miałam 27.03.). Moje pytanie dotyczy kwasu foliowego. Kilka miesięcy przed ciąża brałam kwas foliowy Folik 0,4 mg ale od 24 dniu cyklu do 29 dnia cyklu przestałam brać Folik a zaczęłam brać Inofolic w którym jest 0,2 mg kwasu foliowego. Od 30 dnia cyklu czyli dzień po tym jak dowiedziałam się że jestem w ciąży wróciłam do brania Foliku. Moje pytanie jest takie czy przez te kilka dni brania Inofolicu mogłam zaszkodzić dziecku niewlasciwa dawką kwasufoliowego

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej nie ma takiego ryzyka, większości kobiet nie przyjmuje w ogóle kwasu foliowego przed ciąża, także postepowala Pani bardzo odpowiedzialne.
Pozdrawiam