Stosowanie suplementu kwasu foliowego

Dzień dobry. Z mężem zaczęliśmy starania o dziecko. Od pół roku łykam kwas foliowy. Do tej pory w postaci foliku a tydzień temu kupiłam kwas foliowy - suplement diety. Zrezygnowałam z foliku z uwagi na wadliwą serię o której niedawno było głośno. Chciałam zapytać czy ma jakieś znaczenie, że nie jest to lek tylko suplement? Dawka kwasu jest identyczna (400 μg). Czy wchłania się tak samo? Prosiłabym o odpowiedź. Jeśli lepszy jest lek to zrezygnuje z tego suplementu a kupię folik. Pozdrawiam

Szanowna Pani!
Bardzo dobrze, że rozpoczęła Pani suplementację kwasu foliowego. Nie ma znaczenia jaki preparat Pani przyjmuje, przy takiej samej dawce stopień wchłaniania jest równy.

Pozdrawiam serdecznie!