Odpowiednia dawka kwasu foliowego przed ciążą

Witam, mam 25 lat,a mój mąż 24. Planujemy w niedługim czasie dziecko i w związku z tym zamierzamy oboje zażywać kwas foliowy. Ginekolog mi powiedział, że należy zażywać kwas foliowy co najmniej 3 miesiące przed planowaną ciążą tylko nie pamiętam w jakiej dawce. Kojarzy mi się, że była mowa o 400 μg na dobę, a w aptece polecono mi dawkę 800 μg na dobę. I teraz nie wiem czy możemy go w takiej dawce zażywać czy to za duża dawka? Nie chcielibyśmy przedobrzyć. Z góry dziękuję za odp., Kasia.

Najlepiej jest stosować Femibion1 który zawiera kwas foliowy a oprócz tego jego aktywną biologicznie formę metfoline oraz zespół witamin konieczny dla prawidłowego rozwoju ciąży,mąż nie musi zażywać tych witamin