Czy przez masturbację można zajść w ciążę?

mam 15 lat masturbuje się przez majtki i mam pytanie czy mogę być w ciąży? w ostatnim miesiącu miałam dziwny okres wyjechałam w góry na kokonie i wyglądało ta tak miałam bardzo skąpy okres przez dwa dni później dzień przerwy i brązowy śluz o co w tym chodzi proszę o pomoc

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie! Nie może być Pani w ciąży po masturbacji.
Aby doszło do zapłodnienia konieczne są gamet obu płci a więc także plemniki.
Proszę pamiętać że z powodu wielu różnych czynników (w tym też zmiana klimatu, otoczenia) okresy mogą się nieco różnić od siebie i nie jest to powód do niepokoju.

Lek. Magdalena Pikul

Witam,
nie można.
Pozdrawiam.