Czy przez pół roku mogły się utworzyć kamienie lub złogi w pęcherzyku żółciowym?
Witam, 2 dni temu około 4 nad ranem mocno zaczął boleć mnie żołądek. Jestem pewien że bolało bardziej na środku (żołądek) niż pod prawym żebrem . Ostatni posiłek zjadłem ok godziny 21 poprzedniego dnia. Do dziś utrzymuje się lekki dyskomfort który przemieścił się pod prawe żebro. Pół roku temu robiłem kontrolne USG jamy brzusznej - wszystko bez zmian. Czy przez pół roku mogły się utworzyć kamienie lub złogi w pęcherzyku żółciowym jeśli wcześniej nie miałem takiego problemu? Co to może być? Pozdr

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie - proszę zgłosić się do gastrologa. Wygląda to na ch. wrzodową dwunastnicy.
Pozdrawiam serdecznie,
Dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista gastrolog, chirurg ogólny, proktolog, Kraków
Szanowny Pnie,
z opisu dolegliwości bardziej odpowiada to chorobie wrzodowej XII-cy.