Czy przez Staphylococcus epidermidis mogą robić się ropne krostki na twarzy?

Dzień dobry, od 2 lat pojawiają mi się na twarzy drobne, ropne krostki wypełnione białym płynem. Z wymazu wyszedł Staphylococcus epidermidis. Czy jest możliwe, że przez tego gronkowca mogą występować te zmiany? Czy przez różne zabiegi mogłam zniszczyć barierę ochroną skóry i jak można odbudować naturalną florę?

Staphylococcus epidermidis jest naturalną florą bakteryjną skóry, więc nie ma czego odbudowywać. W sprawie krostek trzeba się spotkać z dermatologiem i leczyć.

Proszę zgłosić się na wizytę do dermatologa aby obejrzał dokładnie zmiany i wdrożył najodpowiedniejsze leczenie. Trzeba pamiętać, że jednym ze skuteczniejszych zabiegów do usuwania tego typu zmian, jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel