Staphylococcus epidermidis w badaniu trądziku

witam od 15.01.2014r. mam staphylococcus epidermidis wykryto mi to z tradziku na twarzy nie podjeto leczenia bo powiedziano ze to nie jest choroba :( od tego czasu mam czesto zatrucia pokarmowe i bardzo zle sie czuje czy to może miec jakąs przyczyne do mego samopoczucia i czy mam z tym iść do innego lekarza? proszę o odpowiedz

Staphylococcus epidermidis jest bakterią, która w naturalnych warunkach żyje na skórze człowieka. Nie jest chorobotwórcza, nie szkodzi w żaden sposób. Opisane problemy z przewodem pokarmowym nie są z tym związane.