Czym się różni Staphylococcus epidermidis od Staphylococcus?

witam, czym sie różni Staphylococcus epidermidis (wzrost 3 na twarzy) od Staphylococcus CNS (wzrost 2 również na twarzy) ? *który jest groźniejszy? *czy którymś z nich można się zarazić? bardzo proszę o konkretną odpowiedź..

Staphylococcus epidermidis (gronkowiec naskórkowy) należy do grupy CNS (koagulazoujemne). To gronkowiec, który nie jest chorobotwórczy, takie wyniki posiewu nic nie znaczą.