Czy przez ten czas mógł się wydzielić preejakulat?

Dzień dobry proszę o szybka odpowiedź próbowałam z chłopakiem "to" Zrobić niestety coś nam nie wychodziło i po 3/4 minutach przestaliśmy czy przez ten czas mógł wy dzielić się preejakulat?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

obecność preejakulatu i czas jego wydzielania to kwestia osobnicza – nie ma odgórnie określonych ram czasowych, kiedy się pojawia.

Preejakulat to wydzielina będąca naturalnym lubrykantem i wspomagająca właściwie zapłodnienie. Z założenia pojawia się bezpośrednio przed wytryskiem, by zobojętnić szkodliwe dla plemników kwaśne pH cewki moczowej i ułatwić im drogę w głąb dróg rodnych kobiety. Druga sytuacja, w której możliwe jest pojawienie się tej wydzieliny ma miejsce w przypadku przedłużającego się, silnego podniecenia seksualnego. Więcej na ten temat w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Zatem sama Pani musi ocenić, czy możliwe było wydzielenie płynu preejakulacyjnego u Pani partnera – u niektórych mężczyzn ta wydzielina wydzielana jest w sporej ilości, u innych niemal wcale, natomiast jeśli penetracja pochwy poprzedzona była nadmiernie długą grą wstępną powodującą silne podniecenie, to nie można wykluczyć takiej ewentualności.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.