Czy przy asymetrii kręgosłupa dziecko może grać w koszykówkę?

Na bilansie 8 latka lekarz powiedziala ze jest asymetria lopatek nie bylo zadnych zalecen ani skierowan. Corka jest 2 rok w klasie sportowej gdzie karte podbijal lekarz sportowy a mial od rodzinnejnapisane ze jest astmetria lopatek nic poza tym. Nie ma zadnych objawow bolu plecow itp..Ale rodzinna jest zla ze nie ma u nas teraz sportowego lekarza i zmienily sie przepisy ze rodzinni moga to robic przypomniala sobie po latach o asymetrii i nie chce podpisac bo mowi ze sie nie zna .Pytam wiec czy jesli jest asymetria to dziecko moze cwiczyc koszykowke. Dziekuje

Bez badania dziecka trudno jest orzec, jednak w większości przypadków nie stanowi to przeciwwskazania do gry w koszykówkę. Takie zaświadczenie powinien jednak wydać lekarz medycyny sportowej.